Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI ve yönetim kurulu üyelerimiz, Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı’ na (OBİDEV) ziyarette bulundular.

OBİDEV Başkanı Sayın Fatma TABANLI ve Başkan Yardımcısı Sayın Selda MIRIKYİĞİT ile gerçekleştirilen samimi ve sıcak sohbette, otizmli bireylere ve ailelerine yönelik yapılan faaliyet ve projeler hakkında bilgiler alınırken aynı zamanda vakfın içerisinde yer alan özel ve mesleki eğitim alanları ile sosyal aktivitelerin yapıldığı tesisler gezildi.

20 Haziran 2016 yılında kurulan vakfın öncelikle bölgedeki otizmli bireyleri belirlemek olduğunu belirten Sayın Fatma TABANLI; “Sürekli iletişim halinde olduğumuz çocuklarımızın ve gençlerimizin sonraki süreçte ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederek onlara ve ailelerine tüm konularda destek vermeye çalışmaktayız. Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) tanısının öncesi ve sonrasında ailelerimize psikolojik anlamda destek veriyor, aynı zamanda uzman eğitmenlerimizde çocuklarımızla sosyal ve mesleki anlamda becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra sizler gibi iş dünyasına yön veren iş adamlarının ve sağduyulu kişilerin desteğine her zaman ihtiyaç duymaktayız. Farkındalık yaratmak adına yapılacak ortak bir projede sizlerle birlikte yer almayı çok isteriz”  dedi.

Otizmin, hayatta herkesin karşılaşabileceği bir durum olduğunu belirten Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI;”Balıkesir’imizde otizme yönelik destek çalışmaları yapan, aileleri gibi onlara yakın olup mücadele eden bir vakfın yöneticileri olduğunuz için öncelikle sizleri kutluyorum. Bizlerinde her zaman sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Çocuklarımız, gençlerimiz ve onların geleceği adına yapılacak çalışmalarda bizlerin üzerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırız” dedi.