Üyelerimizin, eşleriyle birlikte katıldığı Mardin gezimiz 01- 03  Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.

45 kişilik bir grupla üç gün süren gezimizde; Artuklu Sultanı tarafından yaptırılan Zinciriye (Sultan İsa) Medresesi, Oğuz köyündeki 6. Yy Roma dönemine ait Batı Su Sarnıcı,  3 bin yıllık Dara antik köyü, tarihi ipek yolu ile Nusaybin- Suriye sınırı sıfır noktası ve mayınlık arazi, dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı olan Mor Gabriel Kilisesi, Şırnak’ ın İdil ilçesinde yer alan sayılı yezidi köylerinden biri olan Mağara köyü ve son olarak da kısa bir zaman içinde sular altında kalacak olan önemli kültürel değerlerimiz Hasankeyf ziyaret edildi.

Kendine özgü mimarisi ile farklı dinlere ev sahipliği yapan dinlerin ve dillerin şehri Mardin’ in geleneksel ve eşsiz yemekleri tadarak, rehber eşliğinde bilgiler alan üyelerimiz keyifli ve hoşça vakit geçirdiler.

Yapılan gezilerimizin, üyelerimiz arasında samimiyetin artması, birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla düzenlendiğini belirten Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI geleneksel hale getirdiğimiz gezilerimizin bundan sonraki süreçte de devam edeceğini dile getirerek, katılımlarından dolayı üyelerimize teşekkür etti.