Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Gençlik Kolları Başkanı ve Meclis Üyesi Sayın Muhammed Zahid BAYRAM ve İl Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Sayın Taner KORKMAZ 5 Aralık Perşembe günü derneğimizi ziyaret ettiler.

Küçük aile üreticilerini, mandıraları, endüstriyel boyuttaki farklı işletmelerin gezilerek hazırlanan ve kendine özgü 50 çeşit peyniri bulunan Balıkesir için yazılan kitabın Dünya Yemek Kitapları yarışmasında birinci olmasının son derece onur ve gurur verici olduğunu belirten Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI, “Türkiye’ yi doyuran il olarak adlandırılıyoruz. Bizler için çok gurur verici bir durum. Gıda ve hayvancılığın yanı sıra çok daha başarılı olduğumuz sektörlerde ilimizin ülke ve dünyaya tanıtılmasının büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Kars’ta örneği bulunan peynir müzesinin en kısa zaman içerisinde burada da kurulması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Balıkesir iş dünyasının desteği ile konuyla ilgili çalışmaların yapılabileceğini söyleyen Sayın Yücel YILMAZ, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapılan çalışmalar ile sanayi bölgelerinde yapılacak yatırımlar ve imarlar hakkında bilgiler verdi.

Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Şehrimiz adına yaptığınız çalışmalar hakkında bizleri bilgilendirdiğiniz için derneğimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Düzenleyeceğimiz bir yemekli toplantımızda sizleri de ağırlamayı çok isteriz” dedi.