Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI, bugün Otel Basri toplantı salonunda düzenlenen ve İdlib’ teki hain saldırıya ilişkin gerçekleştirilen ortak tepki açıklamasına katılarak derneğimizi temsil etti.

 

Ülkemiz genelinde tüm Odalar ve Borsalar ile aynı anda yapılan; ilimizin odalar ve borsası ile sendikalar ve iş dünyası derneklerinin de katıldığı, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Sayın Hasan Ali EĞİNLİOĞLU tarafından okunan açıklamada 27 Şubat 2020 tarihinde Suriye’nin İdlib kentinde Mehmetçiğimize karşı yapılan hain saldırı kınandı. Rejim güçlerinin yapılan anlaşmalara uymadığı ve askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdüğü belirtilerek, bu saldırının asla kabul edilemeyeceğinin altı çizildi.

 

Ülkemizin tarihi ve kültürel bağı bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli vatandaşların yaşama hakkının korunmasının tarihi, insani ve vicdani sorumluluğumuz olduğu vurgulanan açıklamada, Türk Devleti’nin ve Ordusu’nun bugüne kadar; Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde verdiği belirtilerek bu vesile ile Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 1 Mart 2020 Pazar günü başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’nın desteklendiği açıklandı.

 

Balıkesir Genç İş Adamları Derneği olarak bizler de; ülke sınırlarımızın güvenliği, barış ve huzur ortamının sağlanması amacıyla devletimizin aldığı her türlü kararın daima arkasındayız ve destekçisiyiz.