DEVA Partisi Balıkesir İl ve İlçe Başkanları ile birlikte Parti Yönetim Kurulu Üyeleri 1 Ekim Perşembe günü derneğimizi ziyaret ettiler.

DEVA Partisi İl Başkanı Sayın Kemal Aydemir, Altıeylül İlçe Başkanı Sayın Can Çağrı Yeşilsu Karesi İlçe Başkanı Sayın Onur Ayan ve DEVA Partisi Yönetim kurulu üyeleri tanışma amacıyla derneğimize nezaket ziyaretinde bulundular.

Parti ve yönetim kurulu üyelerimizin karşılıklı tanışmalarının ardından nazik ziyaretlerinden dolayı parti yönetimine teşekkür eden Başkanımız Sayın Emrah Bilcanlı, derneğimizin genel yapısı ile üye profili ve faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verdi. Derneğimiz adına yapılan proje ve çalışmalarımızdan da kısaca bahsetti.

DEVA Partisi İl Başkanı Sayın Kemal Aydemir, partinin kuruluş süreci, çalışmaları ve hedeflerini aktararak;” Geçtiğimiz temmuz ayında parti il başkanlığına atandım. Çalışmalarımızı hızlandırarak ilçe teşkilatlarımızı da oluşturmaya başladık ve ivedilikle devam ediyoruz. Yıl sonuna kadar teşkilatlanmalar bitmiş olacak ve genel kongremiz gerçekleştirilecek. Bu süreçte farklı kesim ve düşüncelerden arkadaşlarımızı bünyemize kazandırmaya çalışıyoruz ki daha geniş bir tabana yayılma fırsatı yakalayalım. Bu anlamda farklılık yaratmaya çalışıyoruz. Yönetime iyi insanların gelmesi demek iyi işler yapılması demektir. Yerelde bir arada koordineli çalışarak, partimizi hatırı sayılır yerlere getireceğimizi düşünüyoruz.  Bizler için iş dünyasının desteği çok önemli. Genel Başkanımızla iş ve siyaset dünyasıyla bir araya getirmeyi çok isteriz. Kendisi ekonomist olduğu için sizin dilinizden konuşuyor. Bu vesile ile sizleri parti binamızda ağırlamayı çok isteriz” dedi.

Dernek üyelerimizin yerel yönetimler, oda ve borsa yönetimleri ile siyasi alanlar gibi birçok yerde temsil ettiklerini dile getiren Başkanımız Sayın Emrah Bilcanlı;“ Ortak noktamız Balıkesir’deki ticaret hayatını geliştirmek. Amacımız önce bölgemiz sonrasında ülkemiz adına iyi şeyler yapabilmek. Dostluk ve birlik beraberlik üzerine kurulan derneğimizde farklı görüş ve fikirlerde bulunan arkadaşlarımız yer alıyor. Taraf tutmadan objektif yaklaşımımız sayesinde kurduğumuz dengeyle her zaman herkesin yanında durabiliyor ve yer alabiliyoruz. Sizler adına da destek vereceğimiz yerler varsa ne mutlu bize. Şahsım ve dernek üyelerimiz adına çıktığınız yolda sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Pandemi sürecinin Balıkesir ekonomisine olan etkisinin de değerlendirildiği ziyarette görüş ve beklentiler dile getirilerek çözüm önerileri sunuldu. Karşılıklı iyi dilek ve temennilerin ardından sona erdi.