T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan 2020 Proje Destek Programı kapsamında Derneğimiz tarafından sunulan ve 10 ay süreyle faaliyette olacak “Mobil Robotik Kodlama ve 3D Tasarım Atölyesi“ projemiz kabul edilerek hibe almaya hak kazandı.

Derneğimizin, Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na sunduğu “Balıkesir İş Dünyasında Değişim ve Gelişim Zamanı” projesinin ardından ikinci bir projesi daha destek gördü. Derneğimiz ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje ortaklığında yürütülecek olan projemizin imzaları geçtiğimiz hafta Balıkesir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nde atıldı.

Altıeylül ve Karesi ilçelerinin merkeze uzak olan köylerinde yaşayan, sosyal hayata aktif katılımlarının artırılarak 21. yüzyılın dijital dünyasıyla buluşturulması amaçlanan 6-15 yaş aralığındaki çocuklara dijital beceriler kazandırmak, kodlama eğitimi ile motor becerilerini geliştirmek olan projede ezbere dayalı eğitim sisteminin ötesinde; düşünen, yaratıcı zekâsı gelişmiş, fikirlerini cesaretle ortaya koyan bireyler yetiştirilmesi hedefleniyor.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı daha güzel ortamlarda yetiştirmenin önemine değinen Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI: “Geçtiğimiz yıl dernek üyelerimiz ve çocuklarımız ile birlikte 3D Tasarım ve Üretim etkinliği gerçekleştirmiştik. Son derece faydalı olan etkinliğimizden feyz alarak hazırladığımız bu yeni projemiz ile daha geniş alana etki ederek hedef kitlemizi artırmayı amaçlıyoruz. Çocuklarımız, eğitmenler eşliğinde hayal güçlerini kullanarak tasarımlarını oluştursun ve keşfederek üretmenin heyecanını yaşasınlar istiyoruz. Bu vesile ile eğitim konusunda son derece duyarlı olan, projemizin ilimize kazandırılması ve hayata geçirilmesi adına bizleri destekleyen Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK başta olmak üzere Milletvekillerimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüz ileilgili kurum müdürleri ve memurlarına dernek üyelerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Balıkesir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüz Sayın Cemalettin CANLI ile birlikte Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mehmet AKKAN'ın bulunduğu Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI’nın dernek adına sözleşmeyi imzaladığı törende, projenin Balıkesir adına hayırlı olması temennilerinde bulunuldu.