Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI beraberinde dernek üyelerimiz ile birlikte 5 Ekim 2022 Çarşamba günü Bursa Model Fabrika’sını ziyaret etti.

 

Faaliyet takvimi kapsamında daha önce de birçok üretim fabrikasına teknik gezi düzenleyen derneğimiz son olarak 50 kişilik üye grubuyla düzenlediği Bursa Model Fabrika gezisi ile bir yenisini daha ekledi.

 

BTSO MESYEB Genel Müdürü Sayın Ramazan KARAKÖK tarafından karşılanan üyelerimiz devamında Bursa Model Fabrika Direktörü Sayın Birol AKSEL, BTSO EVM Yöneticisi Sayın Canpolat ÇAKAL ve BUTGEM Genel Koordinatörü Sayın Hakan NEŞELİ’nin eşliğinde fabrikanın çalışma prensibi ve gelecek hedefleri hakkında detaylı bilgiler alarak üretim alanını gezdi.

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından KOBİ’lerin Endüstri 4.0’a geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilen ve gerçek bir fabrika gibi kurgulanan Bursa Model Fabrika’da tamamen yerli üretim CNC torna ve lazer kesme makinesi, montaj hattı ve operatörlerin bulunduğu üretim hattının yer aldığını ve her sektöre hizmet verebilecek niteliğe sahip olan fabrikada 260 parçadan oluşan paletli robot taşıyıcı üretimi yapıldığını belirten ilgili birim yöneticileri ayrıca BMF’de öğren-dönüş eğitimleri kapsamında şimdiye dek tekstil ve otomotiv yan sanayi firmaları personeline yönelik teorik ve uygulamalı eğitimler verilirken, ikinci aşamada ise danışmanlık hizmeti sağlandığının da bilgisini verdi. 

Üyelerimiz tarafından yoğun ilgi ve dikkatle takip edilen gezinin ardından memnuniyetini dile getiren Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI; “Teknolojik ve teknik anlamda son derece etkileyici şekilde dizayn edilmiş BMF’nin üretim alanında sanayicilerimize sağlayacağı katkılar oldukça fazla, iş dünyası temsilcilerinin de burayı bizzat gelip görmelerini isterim. Bizleri ağırladıkları için başta BTSO MESYEB Genel Müdürü Sayın Ramazan Karakök olmak üzere birim müdürlerine derneğimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI günün anısına Genel Müdür Sayın Ramazan KARAKÖK’e Balıkesir’e özgü ürünlerin yer aldığı hediyeyi takdim etti.