T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü 2022 Proje Destek Programı kapsamında desteklenen Derneğimizin sosyal sorumluluk projeleri dâhilinde yürütülen “Aydın Genç, Aydınlanmış Gelecek” isimli projede işbirliği için imzalar atıldı.


Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü Öğretim Görevlisi ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sayın Engin BOZACI, Elektronik ve Otomasyon Bölümü Öğretim Görevlisi Sayın Ahmet KOÇAK ile Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Dr. Öğretim Görevlisi Sayın Aslı GÜNGÖR ERAL protokolün imza töreni için yönetim kurulu üyelerimiz ile dernek merkezimizde bir araya geldi.

 

Balıkesir Ticaret Odası'nın resmi ortaklığında yürütülecek olan ve  Balıkesir merkezde yaşayan dezavantajlı gençlerin iş gücü piyasasına uygun beceriler kazandırılarak hayatın her alanında başarıya ulaştırılmasına ve genç istihdamının artırılmasına odaklanan proje kapsamında üniversite-sanayi- STK işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sayın Engin BOZACI ve Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI tarafından işbirliği protokol sözleşmesi imzalandı.

 

Proje hakkında genel bilgilendirmede bulunan Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI: “Projemizin amacı; engelli gençlerimizin de yer alacağı 18-29 yaş arası en az 60 gencimize yönelik mesleki ve teknik anlamda eğitimler vermek ve gençlerin iş gücü becerilerini artırmak; seminer, söyleşi ve gezi gibi faaliyetler düzenleyerek gençlerimizin sosyal ve ekonomik hayata olan aktif katılımlarını sağlamaktır. Planlanan seminer ve söyleşiler geniş katılımlı hale getirilerek organize edilecek olup ilimizdeki diğer gençlerimizin ve iş dünyasının da nihai yararlanıcı olarak istifade etmesi sağlanacaktır. “ dedi.

Üniversite öğrencileri ve gençler adına son derece faydalı olabilecek bir projenin içinde yer aldıklarından dolayı memnuniyet duyduklarını dile getiren Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sayın Engin BOZACI projenin hayata geçirilmesi adına üzerlerine düşen görevleri titizlikle yerine getirmeye hazır olduklarını belirterek: ”Bu proje ile gençlerimizin daha nitelikli hale getirilmesi ve uzun zamandır hedeflediğimiz üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi sağlanacaktır. Bu alanda Balıkesir Genç İş İnsanları Derneği ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. 


Projenin Balıkesir adına hayırlı olması yönünde karşılıklı temennilerde bulunuldu.