Derneğimizin bağlı olduğu Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu'nun ( GÜNMARSİFED) 10. Olağan (Mali) Genel Kurul Toplantısı 4 Mart 2023 Cumartesi günü Erdek Pınar Otel' de gerçekleştirildi.


Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI'nın Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Cem OVACIK ve Federasyon Delegemiz Sayın Mehmet AKKAN iile birlikte katıldığı genel kurula BASİAD, ÇASİAD, BANSİAD, BİSİAD, BANGİAD ve ERGİAD delegeleri katılım sağladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından yapılan açılış konuşmalarında sırası ile GÜNMARSİFED Başkanı Sayın Abdullah BEKKİ, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İsa Tamer ÇELİK ve dernek başkanları söz aldılar.


Genel Kurul’da açılış konuşmasını yapan GÜNMARSİFED Başkanı Sayın Abdullah BEKKİ: “Çok sayıda ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle derin bir üzüntü içindeyiz.  Ülkemizin karşılaştığı en büyük afetlerden biri olan bu depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz." dedi.


Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI:" Ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketinin etkilerini henüz üzerimizden atabilmiş değiliz. İlk günden itibaren birçok bölgeden gönderilen yardım ekiplerinin özverili çalışmalarıyla olaylara hızlıca müdahale edildi. Üyemiz Sayın Aytuğ Yarmaz‘ da ilk günden itibaren o bölgedeydi. Ekibiyle birlikte yaptığı başarılı çalışmalar için kendisini tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bölgeye giden birçok arkadaşımız da mevcut. Herkesin elinden gelenin fazlasıyla yaptığını düşünüyorum. Maalesef ki maddi ve manevi anlamda kayıplarımız var ben bir kez daha vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum.


Artçıların halen devam ettiği deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için yardımlar gitmeye devam ediyor. Başlatılan yardım kampanyalarına bizler de destek veriyoruz.


Balıkesir Ticaret Odası olarak; Balıkesir Sanayi Odası, BALOSB ve Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği ile birlikte deprem bölgesinde ikamet eden çocuklarımıza 23 Nisan tarihinde ulaştırılmak üzere “Bir Kamyon Mutluluk” kampanyası başlattık.


BAGİAD olarak ise, deprem bölgelerinden ilimize gelip öğrenimlerine bir süre burada devam edecek olan öğrencilerimiz için burs desteği sağlanması yönünde karar aldık ve kampanyamızı başlattık. Üyelerimizden gayet güzel dönüşler alıyoruz.


Federasyonumuz adına da yapılması planlanan bir kampanya olursa destek vermeye hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Biz büyük bir aileyiz…  Bu vesile ile aramıza yeni katılan Erdek Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Sayın Özgür KALAFAT nezdinde tüm ERGİAD üyelerini kutluyorum. Hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz…. Mali genel kurulumuzun federasyonumuz adına tekrar hayırlı olmasını diliyorumdedi.


Federasyona üye derneklerin başkanlarının konuşmalarının ardından genel kurul gündemlerine geçildi. Toplu fotoğtaf çekiminin ardından toplantı sona erdi. 04.03.2023