Derneğimizin;T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda  Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2022 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen "İklim Değişikliğine Uyum; Dirençli İşletmeler" isimli projesinin eğitimleri tamamlandı.

Sürdürülebilir Yaşam Danışmanı ve Eğitmeni Sayın Dr. Deniz DİNÇEL’in eğitmenliğinde gerçekleştirilen eğitimlere işletme sahiplerinin yanı sıra birim müdürleri ve ilgili personeller katıldı.

İklim uyumu ve dayanıklılık, yeşil ve döngüsel ekonomi, sınırda karbon düzenlemeleri, sera gazı ve karbon ayak izi hesaplaması, atık yönetim, yeşil mutabakat kapsamında stratejik planların hazırlanması, sürdürülebilirlik ve yeşil mutabakat çalışmalarına finansman sağlanması ile yeşil büyümenin finansmanı konuları üzerine verilen eğitimlerde yapılan grup çalışmaları ile grup üyeleri arasında fikir ve yapıcı geri bildirimlerin oluşturulması da sağlandı.

Eğitimlerin son derece verimli geçtiğini belirten Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI; ‘‘Günümüzde büyük önem kazanan karbon ayak izine ilişkin hazırladığımız ve işletmelerimize değer katacağını düşündüğümüz projemizin eğitimini tamamladık. İşletmelerimizi, sınırda karbon düzenlemeleri, yeşil ve döngüsel ekonomi, karbon ayak izi hesaplaması, atık yönetimi, yeşil büyümenin finansmanı konularında güçlendirmek için gerçekleştirdiğimiz projemize ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, işletmelerimize iklim krizi ile mücadele süreçlerinde başarılar diliyorum. BAGİAD olarak iklim krizi ile mücadele konusunda daha detaylı ve teknik projelere devam edeceğiz.” dedi. 27-29 Aralık 2022